6. Jei turi rinkos kainomis pagrįstą išlaidų sąmatą ir ji atitinka tavo finansines galimybes, gali imtis rekonstrukcijos. Tačiau patirtis rodo, kad įgyvendinant projektą, dažnai atsiranda nenumatytų darbų, kurie bendrąsias sąnaudas padidina iki 20 procentų. Papildomų išlaidų tikimybę galima sumažinti iki minimumo, parengus išsamų įgyvendinimo planą, tačiau turėk omenyje, kad vis tiek gali susidurti su nenumatytomis aplinkybėmis.
7. Kalbant apie įgyvendinimą, yra du būdai. Pirmasis – ieškoti specialistų ir sudaryti su jais sutartis dėl kiekvieno darbų etapo. Akivaizdus šio būdo pranašumas – mažesnės išlaidos. Tačiau tai reiškia, kad būsi atsakingas (-a) už darbų planavimą ir dėl vėlavimo iškilusių problemų sprendimą. Kita galimybė – samdyti rangovą. Tai atsieis brangiau, tačiau nereikės gaišti brangaus laiko renkantis specialistus, planuojant darbus ir, kas, ko gero, sunkiausia, tvarkytis su vėlavimu.
8. Galbūt tai klišė, tačiau kiekvienas statybų rangovas ar specialistas pasižymi dviem iš šių trijų savybių:speed; darbai atliekami kaip įmanoma greičiau, maža paslaugų kaina, aukšta darbų kokybė.
Turi nuspręsti, kurios dvi iš jų tau svarbiausios. Mūsų nuomone, paskutinė. Palėpės pertvarkymas yra ypatingas statybos tipas, reikalaujantis didelės patirties ir įgūdžių.
9. Planas. Būk geras šachmatininkas (ė) ir visada galvok keliais žingsniais į priekį. Jeigu dabar nustatysi durų, langų ir šviestuvų vietą, o elektros tinklą įrengsi pagal būsimus poreikius, vėliau bus lengviau perstatyti sienas ar baldus. Nepamiršk ir sandėliavimo patalpų išdėstymo, kuris palėpėse su nuožulniomis lubomis gali būti gana keblus.
10. Patekimas į viršutinį aukštą. Vietą laiptinei parink sumaniai. Įsitikink, kad norint užlipti į viršų, nereikės pereiti per visą namą. Venk nereikalingų koridorių. Suplanuok patogią laiptinę. Pagalvok apie vyresnius ir (arba) jaunesnius šeimynykščius. Pakopos aukštis neturėtų viršyti 17 cm, tačiau turėtų būti apie 16 cm. Nepamiršk turėklų.