Kraštuose, kur gausiai sninga ir šaltasis periodas ilgas, ant stogo bei stogo langų gali nugulti stori sniego sluoksniai. Dėl šių sluoksnių izoliacinio efekto gali pradėti tirpti sniegas, esantis arčiausiai stogo paviršiaus. Tirpsmą taipogi gali sąlygoti šiltas oras, besiskverbiantis iš pastato per įvairias stogo konstrukcijos vietas, pvz. kaminą, vietas, kur blogai sumontuotos garų izoliacijos plėvelės arba pro langus.
Po sniego sluoksniu atsiradęs tirpsmo vanduo teka stogu, o pasiekęs paviršių, kurio temperatūra žemiau nulio laipsnių, užšąla. Po langu susidaro ledo sankaupos, užtvenkdamos naujai atsirandantį tirpsmo vandenį. Tuomet vanduo gali prasiskverbti vidun, nes nei stogo konstrukcija nei stogo langai negali tokio vandens sulaikyti.
Norėdami išvengti panašių bėdų būtinai nuvalykite aplink langą susikaupusias sniego pusnis ir ledą, kad vanduo galėtų laisvai nutekėti. Labai svarbus ir pats lango montavimo procesas: stogo plėvelės turi būti įrengtos kokybiškai, lango rėmas turi būti apšiltintas (VELUX izoliavimo komplektas BDX), iš vidinės pusės įrengta garų izoliacijos plėvelė (BBX), tarpinė aplink langą turi būti sumontuota pagal instrukciją.
Tai pat atkreipiame dėmesį į lango eksploatavimą šaltuoju metų periodu. Įsitikinkite, kad spaudžiant šaltukui, stogo lango vėdinimo sklendė yra uždaryta! Palikus ją atidarytą, pro ją iš pastato išeis šiltas oras ir tirpdys sniegą virš stogo lango. Tirpsmo vanduo užšals ir kaupsis, bus sunku atidaryti langą, be to padidės vandens prasiskverbimo rizika. Jeigu norite išsivėdinti, plačiai atverkite visą langą ir trumpam palikite.
Jeigu susidūrėte su aukščiau aprašytais rūpesčiais ar norite jų išvengti, vienas iš sprendimų VELUX gaminys - komplektą ZIS, kuris montuojamas ant jau įrengtų stogo langų ir padeda apsisaugoti nuo tirpsmo vandens ekstremaliomis oro sąlygomis.